1. A termékenység szimbóluma?
A legegyszerűbb magyarázat szerint a tojás, ahogy a nyúl is, már az ókor óta a termékenység szimbóluma, mivel a nyulak nagyon sok utódot nevelnek fel. A tavaszi napforduló ideje a föld megnövekvő termőképessége miatt a termékenység ünnepének időszaka. De ez talán túl egyszerű, és nem elég konkrét megoldás.
2. Egyszerű félreértés?
Az egyik legnépszerűbb teória szerint, egy szimpla félreértés miatt alakult úgy, hogy a nyúl hozza a tojást. A középkorban a német nyelvű területeken gyöngytyúkot adtak egymásnak az emberek, sokszor a tojásaival együtt. A gyöngytyúk német neve Haselhuhn, rövidebben Hasel. A nyúl németül pedig Hase. Egy nyelvi hasonlóság lenne a hagyomány oka?
3. A pogány istennő szent állata?
A pogány germánoknál Ostarának hívták a termékenység istenét. Aki a legenda szerint egy csoport gyerek előtt változtatta nyúllá a szent madarát. A madárból lett nyúl ezután színes tojásokat tojt, amelyeket elrejtett, és arra kérte a gyerekeket, hogy keressék meg azokat.
Hát mindenki maga ízlése szerint döntse el melyiket véli igaznak…. de a lényegen nem változtat, hogy mindjárt itt a tavasz jön a nyuszi és hozza az ajándékokat a gyermekeknek!
Ha már tavasz és jó idő akkor természetesen a kinti játékok ideje van, mivel mindenki szeretne a gyermeke kedvében járni, örömet okozni neki így mi is készültünk számodra néhány ötlettel ebben a témában:
A kis műszaki palántáknak : Elektromos járművek
A kezdő bicikliseknek: Futóbiciklik
Az örök mozgóknak: Rollerek
A gyorsan fáradóknak akik szeretek a szabadban lenni: Triciklik